Rozmiar czcionki:

Nr 10/2017
90. rocznica urodzin Güntera Grassa

pomerania_marzec_2017

 

Od Redaktora

Ogromne zniszczenia i miliardowe straty to rezultat sierpniowej nawałnicy, o której przez wiele jeszcze lat trudno będzie zapomnieć na pomorskiej ziemi. W październikowej „Pomeranii” przedstawiamy zestawienie, które pokazuje materialną stronę skutków pogodowej anomalii. Nie zapominamy oczywiście o najważniejszych poszkodowanych, jakimi są mieszkańcy, którzy w nawałnicy stracili nie tylko dach nad głową (niejednokrotnie dosłownie), wyposażenie domu, rzeczy osobiste, ale i źródło utrzymania. Dlatego po raz kolejny publikujemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze na walkę z następstwami nawałnicy. Więcej na stronach 3–4.
 
W październiku obchodzimy 90. urodziny Güntera Grassa. Choć pisarza urodzonego w Gdańsku od dwóch lat nie ma już z nami, to wciąż możemy się cieszyć tym, co po sobie pozostawił. Pośród wielu dzieł Grassa są nie tylko książki, ale także rzeźby oraz liczne szkice, z czego być może nie każdy zdaje sobie sprawę. O jubileuszu pisarza, rzeźbiarza i rysownika piszemy na stronach 5–6.
 
W „Pomeranii” znajdziecie Państwo także ciekawą rozmowę z Krystyną Lewną, jedną z najlepszych pisarek kaszubskich młodszego pokolenia, kilkukrotną laureatką nagród i wyróżnień na Ogólnopolskim Konkursie Prozatorskim im. Jana Drzeżdżona.     
 
 
Joomla Templates - by Joomlage.com